פורום שורשים משפחתיים

פורום "שורשים משפחתיים" באתר "תפוז" הוא הבמה המרכזית בעברית לדיונים בכל הקשור למחקר הגנאלוגי, ישירות או בעקיפין. חברי הפורום עוסקים בחקר שורשי משפחותיהם, והם – השורשים, כמו גם האנשים – מגוונים מאוד. בפורום היו פעילים מאז ראשיתו מאות רבות של משתתפים, ועשרות רבות מחבריו מלווים אותו מראשית ימי ועד היום. צעירים ומבוגרים; דתיים, חרדים וחילוניים; אשכנזים וספרדים; גברים ונשים – לכולם, הרי, יש שורשים, וכולם רוצים לדעת אודותם עוד.

הפורום הוקם בשנת 2001 (ההודעה הראשונה נכתבה ביום 4 בדצמבר), ואט אט סחף אליו עוד ועוד משוגעים לדבר, אשר פוקדים אותו על בסיס קבוע. גם עוברי-אורח רבים מגיעים אל הפורום, ורבים מהם זוכים לסיוע יקר-ערך מחברי הפורום. בשנת 2006, הפך הפורום לארגון הגנאלוגי הווירטואלי הראשון שהתקבל כחבר ב – IAJGS, האיגוד הבינלאומי של חברות לגנאלוגיה יהודית.

מלבד הדיונים המתקיימים מעל דפיו, נערכים בפורום שני סוגי פעילויות נוספים: מפגשים ואירוחים. מפגשי הפורום הם חוויה ייחודית, הן בזכות נושא העניין המאחד את כולם ותמיד מספק נושאי שיחה מרתקים, והן בזכות האנונימיות שנשברת בבת-אחת. המפגשים עשירים בתכנים ובהפתעות, ומאורגנים כך שטעמם לא יסור גם זמן רב לאחר שכולם מתפזרים וכל אחד חוזר אל המחשב בביתו. האירוחים של מומחים מן הארץ ומן העולם מאפשרים לחברי הפורום להפנות אליהם, באופן ישיר, שאלות המעניינות אותם, ולקבל תשובות לפנייתם.

ניתן לקרוא עוד על הפורום בויקיגניה, שם גם מופיע פירוט מעודכן אודות מפגשי הפורום והאירוחים שנערכו בו.

[לפורום]

אפשרות הוספת התגובות סגורה.